13 Şubat 2013 Çarşamba

A Pink Egg? Pembe Yumurta Olur mu?


Olur!!! Hatta mavi, yeşil, mor ve gök kuşağının tüm renkleri :) Rengarenk patlamış mısır hayali gibi.. (gerçi artık o da hayal değil, gerçek oldu!)

Yes it is possible!!! Even blue, green and all the colours of rainbow are possible :) It is like the classic dream of colourful popcorns.. (actually it is not a dream anylonger, it is real too.)

Şöyle ki;

 • Öncelikle yumurtalarımızı katı olacak şekilde haşlıyoruz. Sonra kabuklarını fotoğraftaki gibi kırıyoruz ama soymuyoruz. Belki kabuğunu eziyoruz diye tarif etmek daha doğru olabilir :)


 • İstediğimiz renkte gıda boyasıyla kabuğu kırıklanmış yumurtalarımızı boyuyoruz, böylece çatlaklar arasından boyamız yumurtanın beyazına sızıyor. 
 

 • Boyama işlemi ardından yumurtaları su ile yıkıyoruz. •  Ve kabukları soyup eğlenme vakti!!! Rengarenk yumurtalarımız servise hazır!!! :) Bence hemen gıda boyası satın alıp sevgililer günü sofrasını bu yumurtalarla renklendirebiliriz.


Çatlakların yoğunluğunna göre renk yoğunluğu değiştiği için çatlak sayınızı arttırıp azaltarak deseni değiştirebilirsiniz. İyi eğlenceler!!!


                                                                                                           Sevgililer günü fikirleri için TIK :)

7 yorum:

 1. çok güzel yaaa denicem bunu mutlaka :)))

  YanıtlaSil
 2. bende denicem hiç aklıma gelmez böle bişi olcağı.

  YanıtlaSil
 3. aynen, gerçekten çok yaratıcı insanlar var :)

  YanıtlaSil
 4. çook güzel olmuşlarda ben yiyememm ama bunlarıı :D

  YanıtlaSil
 5. Aaaa bayıldımm! Hafta sonu aileme yapıcam bende hahahah:)


  Sevgilerimle
  Sümeyra

  birdilimportakal.blogspot.com

  YanıtlaSil