30 Eylül 2013 Pazartesi

Kozmetik Çiçeği Yapımı - diy :)

Başlığımı yazarken çok eğlendim :) Öyle bir alış veriş yaptım ki gerçekten bir kozmetik çiçeği yapabildim. Gelin size kozmetik çiçeği yapmanın inceliklerini anlatayım :)
Önce ürün katoloğuna bakarken "aa bundan almalıyım", "buna ihtiyacım var", "benim hiç bu renk rujum olmadı", "aa bunun fiyatı çok uygun" vb kendini rahatlatacak cümleler kurularak katologdaki ürünler çılgınca işaretlenir ve hızlıca bu ürünler sipariş edilir. Sonraki günlerde heyecanla kapının çalması ve siparişinin gelmesi beklenir. Kapının her çalışında kalp atışları hızlanır, gelen siparişin değilse, hayal kırıklığıyla surat asılır. Ve o an gelir, o mükemmel kargocu siparişinizle birlikte kapıdadır... :)

Hızlıca açılan kutunun içine bakarken önce renk cümbüşüne gülümsenir, ürünler tek tek ama hızlı hızlı ele alınıp incelenir. Sonra siparişte bir eksik var mı diye kontrol edilir ardından ürünler yine tek tek ele alınıp bu sefer yavaş yavaş, kokularını içine sindire sindire incelenir. :)

Florida portakalı burada
Hindistan pamuk çiçeği burada
İspanya narı burada

Siyah noktalara ölüm jeli burada
Yüz temizleme jeli burada

Nemlendirici günlük el bakım kremi burada
Gençleştirici ve yenileyici el ve tırnak kremi burada

Kepek Önleyici şampuan burada

rujlar burada
oje burada

Bu ruju da buradan hatırlarsınız.

Evet bu da Yves Rocher'in her zamanki gibi cıvıl cıvıl hediyelerinden biri. Tam baharlık! Şimdiden baharın yolunu gözlemeye başladım, Allahım nasıl geçecek bu kış :(

Evet nerede kalmıştık? Ürünler yavaş yavaş incelendikten sonra çocuklar gibi sevinçle "bunların hepsi benim" diyerek ürünler itinayla çiçek şeklinde sıraya dizilir ve fotoğraf makinasına saldırılır.

Bir diy projemizin daha sonuna geldik, esen kalın efendim. :)

Not: Henüz hepsini kullanmadığım için yorum yazmadım ama daha önceden kullanmakta olduğum yüz temizleme jeli, el ve tırnak kremi ve ruju öneririm. ;)


Facebook sayfamıza da beklerim, orası çoook renkli , TIK :)

Bu post da ilgini çekebilir ;)

14 yorum:

 1. hadi hemen kullan ve yorumla çok merak ediyorum

  YanıtlaSil
 2. Yüz temizleme jeline bende bakmak istiyorum bugün. Yağlı cildime uyarmı bilemediğimden dün alamamıştım canım. Hepsi çok güzeller.Güle güle kullan tümünü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Benim cildim karma, gayet memnunum. Siyah noktalar için olan jeli ilk defa kullanıyorum onu da beğendim, içinde çook minik peeling parçacıkları var, cildi tahriş etmiyor.

   Sil
 3. bu markayla senin sayende tanıştım..şu anda sadece parfümlerini kullanıyorum ve oldukça da memnunum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim :) ben da bir çok ürününden gayet memnunum. Hangi parfümünü kullanıyorsun?

   Sil
 4. duş jellerine bayılıyorum hele kahveli olan müthiş..

  YanıtlaSil
 5. hepsi çok güzeller güle güle kullan kozmetik çiçeğini :)

  YanıtlaSil
 6. güle güle kullan canımm yorumlarını bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim canım, ürün yorumu yazmaya biraz üşendiğimden hep erteliyorum :(

   Sil